Aktywna V

wydarzenia, filmowa Piątka, wolontariat, aktywni z Krzychem


Gratulacje dla Stypendystów!

Już po raz 20. uzdolniona, zielonogórska młodzież otrzymała stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego. Podczas uroczystości, 30 stycznia 2024 roku, uhonorowanych zostało również troje uczniów V LO, którzy zostali nagrodzeni za swoje działania artystyczne i twórcze. Oto sylwetki naszych Stypendystów:

Leon Siatecki z klasy 1J, poszczycić się może sporymi osiągnięciami artystycznymi.
Od lat występuje na scenie, która jest jego żywiołem. Jego pasją jest aktorstwo. Leon, dzięki nieustannej pracy, udoskonala swój warsztat aktorski, co skutkuje nagrodami w dziedzinie recytacji. Jego interpretacje nagradzane są zarówno w mieście jak i w województwie. Kolejną pasją Leona jest pisanie. Jego poezja co roku jest nagradzana podczas Turnieju Jednego Wiersza i publikowana w specjalnych tomikach przygotowywanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Leon pisze też krótkie powieści. Jego marzeniem jest, by kiedyś je wydać.

Karolina Paramonczyk z klasy 4H jest zaangażowana w wiele przedsięwzięć kulturalnych związanych z filmem lub teatrem. Otrzymuje wyróżnienia w miejskich i wojewódzkich konkursach teatralnych, a także bierze udział w międzynarodowych festiwalach filmowych. Była jurorem podczas Festiwalu Filmu, Teatru i Książki w Zielonej Górze oraz uczestnikiem Cottbus Film Festival. Została także nagrodzona podczas Miejskiego Przeglądu Filmów Amatorskich Uczniów Szkół Ponadpodstawowych. Zajmuje się pisaniem scenariuszy oraz reżyserowaniem filmów. Po maturze pragnie aplikować do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, na kierunek aktorski.

Oliwia Mąkowska z klasy 3H, trenuje taniec towarzyski w Szkole Tańca "Gracja" w Zielonej Górze od najmłodszych lat. W swoim dorobku posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną "S" w obu stylach tanecznych. Dwukrotnie została powołana do Kadry Polski. W przeciągu ostatniego roku wywalczyła, a raczej wytańczyła, wraz z partnerem, tytuły finalistów, a także półfinalistów licznych, krajowych oraz międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego, zarówno w Polsce jak i za granicą. Zostali między innymi: finalistami licznych konkursów z cyklu Grand Prix Polski, Mistrzami Otwartych Mistrzostw Polski, Vice-Mistrzami Mistrzostw Polski raz Mistrzami Okręgu Lubuskiego, a także półfinalistami AL European Championships.

Niech działania naszych licealistów będą dla Was przykładem, a także inspiracją do podejmowania wielu, różnorodnych zadań naukowych, twórczych i artystycznych.

Więcej informacji oraz zdjęć: lubuskie.pl/wiadomosci


Fot: Paweł Wańczko/Lubuskie.pl