Pierwszy dzień wiosny

 

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień, który spora część polskiej młodzieży (zgodnie z utartym już zwyczajem) spędza poza murami szkoły – „na wagarach”. Uczniowie VLO mają jednak inną tradycję, która już od osiemnastu lat jest przyczyną radości na twarzach uczniów i nauczycieli.


Nie witaliśmy jednak wiosny przy książkach, czy też rozwiązując monotonne zadnia. Dziś bowiem miejsce miały DNI OTWARTE, podczas których gimnazjaliści mieli szansę poznać naszą szkołę. Poruszając się wśród szalonych „bitów” disco-polo, (tematyka kreacji dnia dzisiejszego) zawarli pierwsze znajomości z Piątkowiczami. Zapoznali się z propozycją profili klas w nowym roku szkolnym, po raz pierwszy ujrzeli tych, którzy od września nieraz będą śnić im się po nocach (czyli naszą najwspanialszą Kadrę Pedagogiczną!) oraz w niecodzienny sposób zdobyli nową wiedzę szkolną.


Przed wizytą przyszłych Piątkowiczów odbyła się gala. „Belfry i Uczniaki” po raz osiemnasty zakrólowały w VLO jako rozstrzygnięcie konkursów na nauczycieli i uczniów, którzy w sposób najbardziej stylowy i owocny umilają wszystkim pobyt w naszej szkole. Wyłonionych zostało dziesięciu Belfrów oraz dziesięć nagród zostało przyznanych Uczniakom. Byli to ci, których codzienny rytm jest rytmem disco-polo, adekwatnie do najpopularniejszych hitów.


Podczas gali odbył się także konkurs między profilami klas. Reprezentanci klas: Biomedycznych, Ekonomicznych, Humanistycznych oraz Matematycznych miały za zadanie się zmierzyć ze sobą w trzech konkurencjach sprawdzając naszą kreatywność, bystrość i refleks. Najlepsze okazały się klasy „M”. Serdeczne gratulacje!
Dziękujemy za tak niesamowite powitanie wiosny. To był dzień pełen wrażeń, mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci każdego – i Nauczycieli, i Licealistów, i Gimnazjalistów, którzy rozpoczęli dziś przygodę z Krzysztofem Kieślowskim. Oby na dłużej!

A.G.

Back to Top